Egzotyczne owoce

Egzotyczne owoce

MANGO

Mango posiada wydłużony lub nerkowaty kształt; jest pestkowcem. Miąższ posiada silny aromat i słodki – kwaśny smak, oraz barwę białą lub pomarańczową. Mango stanowi przede wszystkim bogate źródło witaminy A.

 

ANANAS

 

Ananas pokryty jest charakterystyczną, twardą i nienadającą się do spożycia skórką. Miąższ jest żółty i posiada charakterystyczny, słodko – kwaśny smak.

Sok z ananasa, ze względu na zawartość bromeliny, doskonale wpływa na trawienie. Warto pić go jak najwięcej w przypadku jakichkolwiek dolegliwości jelitowych i żołądkowych.

 

PITAJA

Pitaja nazywana jest niekiedy truskawkową gruszką. Jako owoc rośnie na niektórych gatunkach kaktusa, szczególnie w Ameryce Środkowej i Południowej. To właśnie tam jego właściwości zdrowotne są znane przez rdzennych mieszkańców już od całych wieków. Obecnie jego uprawa kwitnie daleko od ojczyzny – w krajach azjatyckich. Charakterystyczne, ostro zakończone liście są powodem, dla którego na pitaję mówi się czasem “smoczy owoc”. W owocach można znaleźć liczne betalainy, czyli naturalne barwniki. Pitaja przyciąga wzrok wyraźnymi barwami i kontrastującymi kolorami miąższu oraz skórki.


Kontynuowano egzotyczne owoce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *